chwilowo brak

PACJENTKA Z SALI NUMER 7

Cena rynkowa brutto:
34,80 zł
VAT:
5%
Wydawnictwo:
EAN:
9788324149711
Liczba stron:
304
Rodzaj okładki:
MIĘKKA
Data premiery:
2014
Format (szer/wys):
130x200
Dostępność:
niedostępny
Książkę tę dedykuję doktorowi Piotrowi Rudzińskiemu
z Kliniki Chirurgii Instytutu Chorób Płuc w Warszawie,
który swoimi opowieściami dokonał cudów,
o których nie śniła medycyna.

Dziękuję za prawie dziesięć lat życia bez lęku i cierpienia
mojej najukochańszej Mamy.

Małgorzata Cebo-FoniokPowieść, o której najwięcej się mówi i pisze: dwustronicowy artykuł w "Polityce", wywiady z autorem na portalach onet.pl i natemat.pl!

Polecają: Magdalena Różczka, Krystyna Kofta i profesor Jacek Hołówka

To piękna i mądra książka, która wzrusza, porusza i śmieszy. Powieść wartościowa, pełna głębokich uczuć i myśli. O najtrudniejszych i najważniejszych momentach w naszym życiu mówi z humorem i empatią. Mam nadzieję, że moja doktor Alicja z Lekarzy jest choć trochę taka jak narrator Pacjentki z sali numer 7 .

MAGDALENA RÓŻCZKA

Pacjentka z sali numer 7 jest ostra, czasami drażni, ale to jest jej zaletą. To powieść o tym, co dzieje się z pacjentami, gdy „lądują" w szpitalu. Bo to jest lądowanie na obcej planecie. Na tej planecie czasami jest strasznie, gdy cierpimy, ale bywa i śmiesznie. Tę planetę trzeba oswoić. Pacjentka to właśnie robi.”

KRYSTYNA KOFTA

Najgroźniejszą i najczęściej występującą trudnością między leczącym a leczonym jest to, że lekarze i pacjenci po prostu nie umieją ze sobą rozmawiać. Baptiste Beaulieu pokazuje nam z humorem i empatią, jak to można zrobić.

JACEK HOŁÓWKA, filozof i etyk

To sztabka drogocennego kruszcu - człowieczeństwa. Powieść o niewyobrażalnej codzienności szpitala - śmieszna, patetyczna, tragiczna.

„Le Monde”