+
-

KOPNIJ PIŁKĘ PONAD CHMURY

Cena rynkowa brutto:
39,90 zł
VAT:
5%
Wydawnictwo:
EAN:
9788365973757
Liczba stron:
360
Rodzaj okładki:
MIĘKKA ZE SKRZYDEŁKAMI
Data premiery:
2018-09-19
Format (szer/wys):
145X205
Dostępność:
dostępny
"Kopnij piłkę ponad chmury. Reportaże z Nepalu" to świetny reportaż opisujący życie ludzi w Nepalu, szczególnie po tragicznym trzęsieniu ziemi, które miało miejsce w 2015 roku.

Dla wielu ludzi Nepal to wciąż nieodkryta tajemnica, odległa rzeczywistość o której niewiele wiadomo. Jaki jednak ten kraj jest naprawdę? Dowiemy się tego sięgając po książkę "Kopnij piłkę ponad chmury. Reportaże z Nepalu"!

Autorka postanowiłą przybliżyć nam portret społęczeństwa po trzęsieniu ziemi z 2015 roku. Niewątpliwie zachwiało ono znanym porządkiem, pokrzyżowało plany i zrujnowało to, co wiele osób skrupulatnie budowało przez lata. Mamy okazję poznać te osoby, których zazwyczaj nie zobaczymy w telewizji: biednych, pokrzywdzonych, schorowanych. Osoby, które nie otrzymują pomocy, a mimo to same muszą poradzić sobie z wszelkimi przeciwnościami. Teoretycznie słabi, jednak wystarczająco silni i zmotywowani do tego, aby przeciwstawić się niesprawiedliwości i żyć na przekór wszystkim i wszystkiemu. Spotkamy tutaj więc osoby zmuszane do prostytucji, ofiary handlu ludźmi, dzieci uratowane z więzienia, dziewice uważane za prawdziwe boginie. Kulturę tak różną od naszej, zachodniej, że nieraz trudno będzie nam w to wszystko uwierzyć.

Książka "Kopnij piłkę ponad chmury. Reportaże z Nepalu" napisana została niezwykle barwnym językiem, obrazującym to, co dla nas jest jedyni egzotyczne i niedostępne. Autorka doskonale buduje kolejne opisy, posługując się plastycznością języka i nie pomijając przy tym tych, którzy cierpią w tym wszystkim najbardziej: ludzi.