chwilowo brak

NARZECZONA NAZISTY

Cena rynkowa brutto:
44,90 zł
VAT:
5%
Wydawnictwo:
EAN:
9788381955294
Liczba stron:
580
Rodzaj okładki:
MIĘKKA ZE SKRZYDEŁKAMI
Data premiery:
2021
Format (szer/wys):
135X205
Dostępność:
niedostępny
Miłość zakazana, uczucie z góry skazane na śmierć, jednak zakochani z determinacją walczą o siebie mimo tragicznych przeciwności. Taka sytuacja ukazana została w książce zatytułowanej "Narzeczona nazisty" Barbary Wysoczańskiej. Jest to opowieść o miłości dwojga ludzi w obliczu wojny, ludzi z przeciwnych stron frontu.

Hania Wolińska to studentka germanistyki. Zarabia jako dama do towarzystwa pewnej niemieckiej hrabiny. Pewnego dnia poznaje jej wnuka - Johanna von Richtera. Między dwojgiem młodych ludzi wybucha fascynacja, zauroczenie od pierwszego spojrzenia. Hania i Johann zakochują się w sobie, choć zewsząd otacza ich nazizm, nienawiść, strach przed utratą bliskich, a także własnego życia.

Hania pojawia się na niemieckich salonach formalnie jako narzeczona hrabiego. Wysoka ranga partnera zmusza ją do zapoznania się z przywódcami III Rzeszy. Dziewczynę werbują polskie władze z nadzieją, że będzie ona łączniczką w przekazywaniu im planów Hitlera w stosunku do Polski.

Bohaterka znajduje się między młotem a kowadłem. Chce pozostać lojalną w stosunku do ukochanego, lecz jak ma pomóc swojej ojczyźnie? Barbara Wysoczańska ukazuje tamtejsze wydarzenia z perspektywy Polki zakochanej w przedstawicielu wrogiego narodu, a także z perspektywy nazisty, który dla ukochanej jest w stanie zrobić wszystko. Będą walczyć, lecz w pewnym momencie staną po przeciwnych stronach barykady. Jak potoczą się ich losy? Wygra bezwarunkowa miłość czy wierność narodowi?