+
-

NO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ

Cena rynkowa brutto:
44,90 zł
VAT:
5%
Autor:
Wydawnictwo:
EAN:
9788366335738
Liczba stron:
368
Rodzaj okładki:
TWARDA
Data premiery:
2020-02-12
Format (szer/wys):
150X215
Dostępność:
dostępny

Miłość to uczucie, które znane jest ludzkości niemal od zarania dziejów.

Jej obezwładniająca potęga owiana jest legendą, a zwłaszcza ten jej rodzaj, który wiąże się z romantyzmem, stał się inspiracją dla wielu artystów: poetów, muzyków, malarzy i rzeźbiarzy.

Miłość ubarwia życie, czyni je wartościowym i nadaje mu sens. Sięgnij po książkę pod tytułem "No właśnie, miłość. Co nauka mówi o tym kogo, jak i dlaczego kochamy" autorstwa Laury Muchy i dowiedz się, na czym dokładnie polega sekret miłości!

Ludzka psychika i emocje od zawsze stanowiły ciekawy materiał do analizy i były przedmiotem wielu badań specjalistów z różnych dziedzin nauki. Nieustannie pogłębiana wiedza miała stać się kluczem do zrozumienia. Taki cel przyświecał również autorce tej książki, gdy przystąpiła do przeprowadzania wywiadów z setkami nieznanych jej osób. Grupa ta była zróżnicowana zarówno pod względem wieku (od ośmiu do dziewięćdziesięciu pięciu lat), jak i narodowości, bowiem respondenci pochodzili z czterdziestu krajów.

Wszyscy uczestnicy opowiadali o swoich przemyśleniach na temat miłości, uczuciach i wspomnieniach z nią związanych, tworząc wyjątkową historię przepełnioną ciepłem i intymnością. W oparciu o nią zadano sobie szereg pytań dotyczących zdrady, potencjalnego partnera idealnego, zasadności monogamii oraz momentu właściwego do tego, by zakończyć związek. Ludzkie doświadczenia mieszają się z naukowym punktem widzenia zaczerpniętym z obszaru filozofii, antropologii, psychologii oraz statystyki. To intrygująca lektura, która pozwala lepiej zrozumieć złożoność ludzkiej natury i z większą świadomością celebrować relacje nawiązywane z innymi osobami.