+
-

CZAS WAGI

Cena rynkowa brutto:
36,99 zł
VAT:
5%
Wydawnictwo:
EAN:
9788366503137
Liczba stron:
411
Rodzaj okładki:
MIĘKKA
Data premiery:
2020-03-25
Format (szer/wys):
135x195
Dostępność:
dostępny
Pamiętasz głośne porwanie córki milionera w latach 90. ubiegłego wieku? Kryminał "Czas wagi" jest inspirowany właśnie tymi wydarzeniami.

Sara Wagniewska, główna bohaterka powieści kryminalnej noszącej tytuł "Czas wagi", jest córką polskiego milionera. Pewnego dnia zostaje porwana na warszawskiej Pradze. Jej ojciec robi wszystko, żeby ją odzyskać. Ma świadomość, że Sara jest przetrzymywana w nieludzkich warunkach, torturowana i gwałcona. Na nic zdaje się powiadomienie policji, wynajęcie najlepszego detektywa, a nawet zapłata porywaczom okupu.

Sara nadal nie wraca do domu, a w ogólnopolskiej telewizji wybucha ogromny skandal. Jest to wręcz wojna między policją, rodziną porwanej córki milionera a mediami. W tym momencie do sprawy porwania zostaje przydzielony sierżant Emil Stompor. To policjant o trudnym charakterze i ciętym języku, który nie daje sobie wejść na głowę. W trakcie jego śledztwa okazuje się, że sprawa jest bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Rozwiązanie zagadki nie jest proste, a stawką jest nie tylko życie biednej Sary. Jeśli wyjdą na jaw sprawy, o których dowiedział się Stompor, to wiele ważnych osobistości straci nie tylko swoją pracę.

"Czas wagi" Aleksandra Sowy to trzymający do końca w napięciu, mocny, męski i wiarygodny kryminał. Autor nie boi się wulgarnego i ciętego języka stosowanego w policji, który zna z doświadczenia w pracy w prewencji. Aleksander Sowa pokazuje w książce blaski i cienie pracy w policji w latach 90. ubiegłego wieku. "Czas wagi" to kryminał, w którym nie brakuje wyrazistych i autentycznych postaci, a historia porwania Sary Wagniewskiej jest tak realistyczna, że czytając tę książkę, masz wrażenie, że to mogło zdarzyć się naprawdę.