+
-

1795

Cena rynkowa brutto:
49,90 zł
VAT:
5%
Wydawnictwo:
EAN:
9788382304114
Liczba stron:
573
Rodzaj okładki:
MIĘKKA ZE SKRZYDEŁKAMI
Data premiery:
2022
Format (szer/wys):
145X215
Dostępność:
dostępny


1795 to trzecia część mrocznej serii, której akcja toczy się w Sztokholmie pod koniec XVIII wieku. Autor w 2020 roku otrzymał honorową nagrodę miasta 1793 i 1794.

Bestsellerowa trylogii noir z czasów klasycystycznego poety i kompozytora Carla Michaela Bellmana.

Dla miłośników Imienia róży czy Pachnidła.

W najnowszej odsłonie entuzjastycznie przyjętej trylogii Niklasa Natt och Daga zło czai się po krętych zaułkach Sztokholmu, wcielając się w postać mściwego Tycho Cetona, który przygotowuje zdumiewający i przewrotny plan pogrążenia szwedzkiej stolicy w piekielnych otchłaniach.

Tycho Ceton krąży po Sztokholmie jak ranne zwierzę. Snuje różne plany, które pomogłyby mu odzyskać dawną pozycję i sławę. W jednym z teatrów zamierza wystawić przedstawienie, które będzie jeszcze bardziej zadziwiające, porywające i obrzydliwe niż wszystko to, co mieszkańcy przesiąkniętej ohydą i zgnilizną stolicy Szwecji widzieli do tej pory.

Cetona zamierza powstrzymać Emil Winge. Niestety, po pewnym czasie wsparcie władz miasta dla jego działań słabnie i maleje. Władze mają bowiem ważniejsze sprawy na głowie, a jego towarzysz, Mickel Cardell, zajęty jest szukaniem Anny Stiny Knapp, która zaginęła po śmierci swoich dzieci.