+
-

GWIAZDY FILMU I TV NA CZTERECH KOŁACH

Cena rynkowa brutto:
149,00 zł
VAT:
5%
Wydawnictwo:
L&L
Kategorie:
EAN:
9788360597828
Liczba stron:
310
Rodzaj okładki:
TWARDA
Data premiery:
2022-12-02
Format (szer/wys):
215x300
Dostępność:
dostępny


W filmach oraz serialach, które wchodziły na ekrany począwszy od drugiej połowy XX wieku, coraz większą rolę zaczęły odgrywać samochody.

Często stanowiły one jedynie tło dla filmowej akcji lub były po prostu środkiem transportu dla postaci występujących w opowieści. Z czasem jednak auta zaczęły stawać się równoprawnymi bohaterami kinowych filmów i seriali telewizyjnych. Tak stało się choćby z Volkswagenem "Garbi", z cyklu filmów Disney'a, DeLoreanem z "Powrotu do przyszłości", starym radiowozem Dodge z komedii "Blues Brothers" czy też diabolicznym Plymouthem "Christine" z ekranizacji horroru Stephena Kinga. W niniejszej książce opisane zostało ponad pół setki filmów i seriali, w których ważną, a czasem nawet główną rolę odgrywały różnego typu samochody. Reprezentują one produkcje amerykańskie, europejskie oraz nasze rodzime. Szczegółowo opisane zostały kulisy poszczególnych produkcji filmowych, sposoby przygotowywania samochodów do występów na ekranie, techniki realizacji zdjęć oraz praca kierowców-kaskaderów.

Z książki dowiemy się także o często sensacyjnych losach aut, które pojawiły się na kinowych i telewizyjnych ekranach. Poszczególne rozdziały zostały zilustrowane przez autora szczegółowymi rysunkami przedstawiającymi opisywane samochody, a także wyjaśniającymi tajniki poszczególnych produkcji.