+
-

O WIADUKCIE KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ MOSTEM NAD RZEKĄ

Cena rynkowa brutto:
32,00 zł
VAT:
5%
Autor:
Wydawnictwo:
EAN:
9788381505109
Liczba stron:
120
Rodzaj okładki:
TWARDA
Data premiery:
2024
Format (szer/wys):
125X170
Dostępność:
dostępny
Zbiór ciepłych, pełnych czułości i pobudzających wyobraźnię opowiadań, w których przedmioty, zwierzęta i rośliny odsłaniają przed nami swoje ukryte życie: przeżywają małe i wielkie przygody, odczuwają tęsknoty i smutki, snują i spełniają marzenia. Debiut literacki autorki bestsellerowej książki „Co robią uczucia” – w zupełnie nowym wydaniu.

Wiadukt kolejowy, który chciał zostać mostem nad rzeką.

Łyżeczka, która latała samolotem.

Prysznic, który myślał, że był wężem.

Liść kasztanowca, który chciał zerwać się z drzewa.

Ziarnko piasku, które szukało swojej mamy.

To tylko niektórzy bohaterowie tej magicznej książki, w której każda, nawet najzwyklejsza, najdrobniejsza rzecz zasługuje na empatię, wzruszenie czy podziw. Ich historie są dowcipną metaforą ludzkich charakterów, postaw, pragnień i trosk – a zarazem zaproszeniem do współodczuwania i czułego patrzenia na otaczający nas świat. Znakomicie sprawdzą się jako bajki na dobranoc albo punkt wyjścia do rozmowy o uczuciach, marzeniach i tęsknotach.

A jeśli przedmioty naprawdę czują jak my? Po lekturze tej książki zaczynamy w to wierzyć, a dzieci z wypiekami na twarzy przyglądają się domowym sprzętom i makaronowi w zupie.

W serii „Filigrany” w małym, zgrabnym formacie ukazują się książki łączące literacki wdzięk, finezyjne ilustracje i lekką treść pobudzającą do refleksji.