+
-

TSATSIKI I ALVA

Cena rynkowa brutto:
44,90 zł
VAT:
5%
Autor:
Wydawnictwo:
EAN:
9788377762561
Liczba stron:
238
Rodzaj okładki:
TWARDA
Data premiery:
2024
Format (szer/wys):
155X207
Dostępność:
dostępny
W szóstej klasie nie tylko matematyka robi się trudniejsza, ale i relacje – zarówno z rówieśnikami, jak i z dorosłymi. W odnalezieniu się w nowej szkole Tsatsikiemu nie pomagają tęsknota za Alvą, która została w Grecji, nieporozumienia z Perem Hammarem, oglądanie nieszczęśliwej Mamuśki i coraz więcej pryszczy na nosie.

Pod wpływem pewnego zdarzenia Tsatsiki decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce i pokazać, co znaczy miłość oraz prawdziwa przyjaźń. By tego dokonać, będzie musiał złamać wiele zasad. Na jaw wyjdzie też dużo dawnych sekretów. Dorośli potrafią być bardzo wkurzający, a dorastanie potrafi nieźle dać w kość…

Ósma i ostatnia książka o Tsatsikim, który wchodzi w wiek nastoletni.

Można ją czytać, nie znając poprzednich. Jeśli jednak interesują was wcześniejsze losy Tsatsikiego, znajdziecie je w tomach: „Tsatsiki i Mamuśka, „Tsatsiki i Tata Poławiacz Ośmiornic”, „Tylko Tsatsiki”, „Tsatsiki i miłość”, „Tsatsiki i Retzina”, „Tsatsiki i Per” oraz „Tsatsiki i wojna oliwkowa”. Przeczytacie w nich o tym, co się działo w pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej i piątej klasie, a także o pełnych przygód wakacjach Tsatsikiego w Grecji.

Seria książek o Tsatsikim została przetłumaczona na kilkanaście języków i była wielokrotnie nagradzana, m.in. przez szwedzkie Jury Dziecięce oraz polski Komitet Ochrony Praw Dziecka. Przygody Tsatsikiego stały się też kanwą trzech filmów.