+
-

DZIEWCZYNA Z SIÓDMEJ ALEI

Cena rynkowa brutto:
49,90 zł
VAT:
5%
Wydawnictwo:
EAN:
9788383710051
Liczba stron:
464
Rodzaj okładki:
MIĘKKA ZE SKRZYDEŁKAMI
Data premiery:
2024
Format (szer/wys):
146X205
Dostępność:
dostępny
Jak wiele jest w stanie poświęcić młoda paryska krawcowa, by zaistnieć w zdominowanym przez mężczyzn świecie nowojorskiej mody lat 40. XX wieku?

Rok 1940

Gdy wojska nazistowskie posuwają się naprzód, młoda paryska krawcowa Estella Bissette zostaje zmuszona do ucieczki z Francji do Stanów Zjednoczonych. Na Manhattan przybywa z zaledwie kilkoma frankami w kieszeni, jedną walizką, maszyną do szycia i marzeniem o własnym atelier.

Obecnie

Australijska kuratorka Fabienne Bissette udaje się na coroczną galę Met w Nowym Jorku, gdzie odbywa się wystawa prac jej ukochanej babci – jednej z najsłynniejszych projektantek mody. Gdy jednak Fabienne dowiaduje się więcej o przeszłości swojej rodziny, odkrywa historię tragedii, złamanego serca i tajemnic – a także poświęceń w imię miłości.

Przekraczająca granice czasu i kontynentów Dziewczyna z Siódmej Alei to porywająca opowieść o wyjątkowej więzi między babcią i wnuczką, o dwóch odważnych i pełnych pasji kobietach, które próbują uleczyć złamane serca i pogodzić się z przeszłością.

Cudownie bogata i romantyczna powieść o młodych kobietach szukających swojej drogi w świecie.

- KATE FORSYTH

Tytuł oryginalny: The Paris Seamstress

Redaktor: Adrian Kyć

Tłumacz: Anna Sauvignon